Dave Grohl na singlu hardcorowego Bl'ast!

/ 10 sierpnia, 2015

Grupę Bl’ast! stworzyli wokalista Cliff Dinsmore i gitarzysta Mike Neider. Do współpracy zaprosili dwóch byłych członków Queens of the Stone Age: perkusistę Joeya Castillo oraz basistę Nicka Oliveriego.

Niestety, ze względu na zobowiązania koncertowe, nie mogli oni wziąć udziału w rejestracji najnowszych nagrań. Zamiast nich za perkusją zasiadł Dave Grohl, a za bas chwycił Chuck Dukowski z Black Flag. Posłuchajcie singla „For Those Who’ve Graced the Fire!” z nich udziałem. Znalazły się na nim dwa utwory: tytułowy oraz „The Pulse”.

W 2013 roku, gdy frontman Foo Fighters po raz pierwszy pracował z Bl’ast!, nie mógł się ich nachwalić:

To kwintesencja hardcorowego zespołu z Kalifornii. Jeździli na deskorolkach, jammowali, a ich występy na żywo to eksplozja.

To nie jedyna współpraca Dave’a Grohla z innymi muzykami w ostatnim czasie. Całkiem sporo zawdzięcza mu projekt Teenage Time Killers, na którego pierwszej płycie „Greatest Hits Vol. 1” usłyszymy też m.in. Coreya Taylora (Slipknot, Stone Sour), Randy’ego Blythe’a (Lamb of God), Jello Biafrę (The Dead Kennedys), Nicka Oliveriego (Queens of the Stone Age) i Matta Skibę (Blink-182).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także