Die Krupps z nowym albumem w Progresji

/ 10 sierpnia, 2015

Nowy album Die Krupps zatytułowany "V ­ Metal Machine Music" zostanie opublikowany 28 sierpnia tego roku. O nagrywaniu płyty opowiada Jürgen Engler:

Zawsze pracujemy w bardzo konceptualny sposób, dlatego nasz poprzedni album "The Machinists Of Joy" był rodzajem podsumowania naszej dotychczasowej pracy. Ale to było dla mnie jasne, nawet wtedy, że jego następca będzie musiał być pełen barbarzyńskiego, ciężkiego grania. Ten pomysł prześladował nas od jakiegoś czasu, a kilka utworów już majaczyło się nam na horyzoncie. Utwór "The Vampire Strikes Back" pojawił się w nieco lżejszej formie w grze komputerowej "Wing Commander: Prophecy" w 1998 roku. Inne kompozycje, które można znaleźć na płycie są dwa lub trzy lata starsze, ale w większości materiał jest zupełnie nowy. Bardzo duży wkład w płytę "V ­Metal Machine Music" wniósł gitarzysta Marcel Zürcher.

Teksty piosenek konsekwentnie odzwierciedlają ekstremalny charakter towarzyszącej im muzyki. Tytuły takie jak: “Battle Extreme”, “Kaos Reigns”, “Bonded by Blood” i “Road Rage Warrior” mówią same za siebie i wskazują na to, co obecnie siedzi w głowach Ralfa Dorpera i Jürgena Englera.

Premierowego materiału będzie można posłuchać już 20 września, gdy grupa Die Krupps pojawi się w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Wciąż dostępne są bilety na to muzyczne wydarzenie – niemieckich muzyków wesprą zespoły Controlled Collapse i Rigor Mortiss.

Deep Purple, Europe, Cradle of Filth, Machine Head – bilety na koncerty rockowe dostępne w serwisie Tikeria.pl

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także