Dave Grohl zapowiedział nowy album Foo Fighters

/ 19 sierpnia, 2013

Od pewnego czasu wiadomo było, że zespół Foo Fighters pracuje nad nowym albumem. Informację podał perkusista grupy – Taylor Hawkins (cytowaliśmy go TUTAJ). Jednak muzycy nie zdradzili żadnych szczegółów związanych z następcą płyty "Wasting Light". W końcu jednak głos w sprawie zabrał sam Dave Grohl.

Muzyk powiedział serwisowi XFM:

Przyznam, że byliśmy w naszym studiu i zajmowaliśmy się pisaniem, poświęciliśmy na to kilka ostatnich tygodni. Chcemy stworzyć płytę, której nikt nigdy nie nagrał i jesteśmy z tego powodu bardzo podekscytowani.

Jest jeszcze sporo do zrobienia, więc publikacja nie może nastąpić już teraz, ale uważam, że przyszły rok będzie wyjątkowy dla zespołu Foo Fighters. Bez cienia wątpliwości. Będzie wspaniale i nie mogę się tego doczekać.

Nadal nie wiadomo zbyt wiele na temat nowego wydawnictwa Foo Fighters, ale nawet wiadomość, że płyta prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w przyszłym roku jest ważna dla fanów amerykańskiej formacji.

Ostatnim albumem w dorobku zespołu Foo Fighters jest "Wasting Light" z 2011 roku. Płyta uzyskała status złotej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Była siódmym studyjnym wydawnictwem w dorobku Amerykanów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także