David Bowie: zbyt odważny teledysk?

/ 8 maja, 2013

"The Next Day" to już trzeci teledysk promujący najnowszą płytę Davida Bowiego o tym samym tytule. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w nowym wideoklipie wystąpił Gary Oldman, który wcielił się w rolę księdza. 

To jednak nie jedyna filmowa gwiazda, która zagrała w "The Next Day". Kolejną jest francuska aktorka Marion Cotillard, która wystąpiła w tak znanych produkcjach, jak "Mroczny rycerz powstaje", "Incepcja", czy "O północy w Paryżu". Aktorka naznaczona jest w teledysku stygmatami. David Bowie z kolei stylizowany jest w klipie na mesjasza. 
 
 
Film po krótki czasie zniknął z serwisu YouTube. Po kliknięciu w link prowadzący dotąd bezpośrednio do teledysku pojawia się następujący komunikat: "Ten film został usunięty, ponieważ jego treść narusza Warunki korzystania z usługi YouTube". Czy jest to związane z odważną formą teledysku i ewentualnym obrażeniem uczuć religijnych?
 
Za reżyserię wideoklipu odpowiadała Floria Sigismundi, z którą David Bowie współpracował przy dwóch poprzednich teledyskach promujacych nowy album, czyli "Where Are We Now?" i "The Stars (Are Out Tonight)"

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także