David Gilmour ujawnił fragmenty "Rattle That Lock"

/ 16 lipca, 2015

Nowa płyta Davida Gilmoura opowiadać będzie o podróży – zarówno na poziomie tekstowym, jak i muzycznym. Artysta opowiada o niej:

„Rattle That Lock” muzycznie zainspirowana została dźwiękiem odtwarzanym na francuskich dworcach kolejowych przed komunikatami. Grają wtedy czteronutowy jingiel. Za każdym razem, kiedy go słyszałem, chciałem tańczyć. Włączyłem mojego iPhone’a i trzymałem blisko głośnika i czekałem na następny komunikat.

Żona muzyka, Polly Samson, jakiś czas temu zdradziła natomiast, co było dla niej motywem przewodnim podczas tworzenia wszystkich tekstów.

Carpe diem – chwytaj każdą chwilę, patrz w przyszłość, po prostu to zrób i nie oglądaj się za siebie.

Teraz dodaje, że podczas spisywania opowieści o podróży inspirowała się też „Rajem utraconym” Johna Miltona. Posłuchajcie wspomnianych francuskich dźwięków i innych fragmentów tego, co znajdzie się na nowym krążku Davida Gilmoura.

Album „Rattle That Lock” ukaże się jeszcze przed rozpoczęciem przez muzyka jesiennej trasy koncertowej. W przyszłym roku przynajmniej kilka utworów z niego powinniśmy usłyszeć we Wrocławiu. David Gilmour zagra tam 25 czerwca 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także