David Gilmour z 16-minutowym dokumentem o tworzeniu "Rattle That Lock"

/ 18 września, 2015

Poprzednie solowe, studyjne wydawnictwo – „On an Island” – David Gilmour wydał w 2006 roku. Fani w końcu mogą cieszyć się kolejnym albumem. Co było dla muzyka bezpośrednią inspiracją?

„Rattle That Lock” muzycznie zainspirowana została dźwiękiem odtwarzanym na francuskich dworcach kolejowych przed komunikatami. Grają wtedy czteronutowy jingiel. Za każdym razem, kiedy go słyszałem, chciałem tańczyć. Włączyłem mojego iPhone’a i trzymałem blisko głośnika i czekałem na następny komunikat.

Wszystkie teksty – jak podkreśla Gilmour, naprawdę wspaniałe – napisała żona muzyka, Polly Samson. Motywem przewodnim płyty jest podróż. W poniższym dokumencie dodaje:

Carpe diem – chwytaj każdą chwilę, patrz w przyszłość, po prostu to zrób i nie oglądaj się za siebie.

Z filmu dowiecie się o wiele, wiele więcej. Zobaczycie też między innymi, jak wyglądały nagrania partii chóru do tytułowego utworu „Rattle That Lock”.

Jeśli najnowsza płyta w dniu premiery nie trafiła w Wasze ręce, oprócz teledysku do pierwszego singla, przed jej kupnem zobaczcie jeszcze dwie zapowiedzi utworu „5 AM”. Już niedługo utwory z tego krążka będziemy mieć szansę usłyszeć na żywo – David Gilmour 25 czerwca 2016 roku zagra we Wrocławiu.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także