Płyta Iron Maiden na szczycie list sprzedaży w 24 krajach. Ale nie w Polsce…

/ 18 września, 2015

Wiadomo było, że nowa płyta Iron Maiden zatytułowana "The Book of Souls" będzie wydawniczym hitem. Nie chodziło nawet o jakość samej muzyki, ale o fakt, że legenda – ze zdrowym Brucem Dickinsonem – zdecydowała się opublikować nowy album. I to dwupłytowy. To musiało zadziałać i zadziałało. W 24 krajach album zawędrował na sam szczyt list sprzedaży, a działo się tak między innymi w Niemczech, Finlandii, Włoszech, Japonii, Holandii, Hiszpanii czy Szwajcarii.

"The Book of Souls" nie znalazło się na szczycienie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostało wyprzedzone aż przez trzech wykonawców, oraz w Polsce, gdzie lepsi okazali się muzycy z rodzimego zespołu Riverside i ich płyta "Love, Fear and the Time Machine".

Tak przedstawia się zestawienie przygotowane przez OLiS:

Naszą recenzję płyty "The Book of Souls" znajdziecie we wrześniowym "Teraz Rocku" oraz w naszym internetowym dziale recenzji. Przypomnimy, że muzycy z Iron Maiden zapowiedzieli już, że w przyszłym roku wyruszą na obszerne światowe tournée promujące najnowsze wydawnictwo – zaprezentowali nowy samolot i poinformowali, że odwiedzą nim sześć kontynentów. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także