Deep Purple pozywa swojego pracownika

/ 9 stycznia, 2017

Zespół Deep Purple, który przygotowuje się do wydania płyty „InFinite” i wyruszenia w pożegnalną trasę, pozwał swojego księgowego Dipaka Shankera Rao, który współpracuje z zespołem od 20 lat, o kradzież czterech milionów funtów z tantiem.
 
Deep Purple w encyklopedii TerazRock.pl
 
Rao przyznał się do „pożyczania” zespołowych pieniędzy, a jego konta zostały zamrożone. Do tej pory udało się odzyskać niecałe 500 tysięcy funtów z brakujących pieniędzy. W zeszłym roku były gitarzysta Deep Purple, Ritchie Blackmore, pozwał firmy HEC Enterprises i Deep Purple (Overseas) Ltd. za to, że winne mu były 750 tysięcy funtów niezapłaconych tantiem. W 2009 roku wokalista Ian Gillan przyznał:
 

Jestem kompletnym ignorantem, jeśli chodzi o pieniądze, nigdy ich nie rozumiałem. Wiele lat temu zleciłem zarządzanie nimi mojemu managementowi, bo w domu spędzam tylko trzy miesiące w roku, a resztę czasu spędzam w trasie.

 
7 kwietnia ukaże się nowy album Deep Purple, „InFinite”, a a 23 i 24 maja 2017 roku zespół da dwa koncerty w Polsce: w łódzkiej Atlas Arenie i katowickim Spodku. Wcześniej – bo w lutym – ukaże się EP „Time For Bedlam”.
 
Deep Purple – „Time For Bedlam”.


 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także