Metallica ogranicza liczbę koncertów

/ 9 stycznia, 2017

Metallica rusza w trasę promującą wydany w listopadzie 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. 11 stycznia grupa wystąpi w Seulu, a potem odwiedzi Chiny, Hong Kong i Singapur zanim przeniesie się do rodzinnego kraju perkusisty Larsa Ulricha – Danii. 53-letni James Hetfield przyznał, że jego kondycja narzuca zespołowi pewne ograniczenia, jeśli chodzi o ilość koncertów rocznie.
 

Moje ciało mówi mi, że stać nas na 50 koncertów rocznie, musimy więc dać z siebie wszystko. Pięćdziesiąt koncertów rocznie do całkiem nieźle. Moje ciało sobie z tym poradzi. Ciało, umysł i dusza muszą się zregenerować w domu. Kiedy mówię ludziom, że gramy 50 koncertów rocznie, odpowiadają, że to dużo, ale to mało w porównaniu z tym, co graliśmy kiedyś.

Metallica w encyklopedii TerazRock.pl
 
Kilkanaście lat temu Metallica potrafiła zagrać ponad setkę koncertów rocznie, ale jak zapewniają członkowie zespołu należy do już do przeszłości. Grupa przywiązuje jednak uwagę, żeby każdy jej koncert był wyjątkowy. W wywiadzie dla Chrisa Hardwicka, którego w całości możecie wysłuchać pod tym adresem, James Hetfield zdradza, że Lars Ulrich bardzo dba, żeby Metallica miała zróżnicowaną setlistę:
 

Lars ma własną metodę wybierania, co zagrać. „Poprzedni raz zagraliśmy ‘Hit The Lights’ w tym miejscu w 1997 roku na trasie bla bla bla”. Dobra, ale myślisz, że ktoś oprócz ciebie i twojego komputera o tym pamięta? Ale on na to zwraca uwagę. Nie chce się powtarzać. Mamy też dużo dobrych piosenek z nowej płyty. Chcemy wszystkie wypróbować na żywo.

 
Metallica: Spit Out The Bone

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także