Do Rock and Roll Hall of Fame dołączą…

/ 17 grudnia, 2013

Wczoraj informowaliśmy, jak rozłożyły się głosy w plebiscycie zorganizowanym w związku z Rock and Roll Hall of Fame. Organizatorzy pozwolili fanom zdecydować, jacy wykonawcy zostaną wsparci przed głosowaniem tradycyjnego jury. W czołówce znalazły się formacje KISS, Nirvana i Deep Purple. Jednak tylko dwie z wymienionych trzech zostaną wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame.

Zdaniem jury na wyróżnienie zasłużyli następujący wykonawcy: Nirvana, KISS, Peter Gabriel, Hall and Oates, Cat Stevens oraz Linda Ronstadt. To właśnie oni zostaną wytypowani na specjalnie zorganizowanej uroczystości, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Nowym Jorku.

Ponownie nie wprowadzono do grona najbardziej zasłużonych zespołu Deep Purple. Pierwszy raz w gronie nominowanych Brytyjczycy znaleźli się w ubiegłym roku, ale wówczas również nie zyskali uznania w oczach jury. Warto nadmienić, że fani mocno wspierali tę formację – oddali na nią niespełna 12% wszystkich głosów, co było trzecim najlepszym wynikiem. Jak się jednak okazało, to nie wystarczyło.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także