Wojciech Hoffmann (Turbo) w szpitalu. Stan się poprawia

/ 17 grudnia, 2013

Miniony tydzień w zespole Turbo upłynął pod znakiem oczekiwania na wieści o stanie zdrowia Wojciecha Hoffmanna. Gitarzysta trafił do szpitala, gdzie przebywał około tygodnia, z tego powodu zaplanowane koncerty w Czersku, Słupsku i Gdańsku zostały odwołane. Przypomnijmy, trwa właśnie trasa "Piąty Żywioł Tour 2013", promująca najnowszy album grupy, który ukazał się w listopadzie.

W oficjalnym oświadczeniu muzyk wyjaśnił powody hospitalizacji:

Sytuacja była na tyle poważna, ze dotyczyła mojego zasilania czyli serca, które miało wielką ochotę zastrajkować. Główna aorta postanowiła nie pompować dalej krwi i tylko szybka reakcja wspaniałych lekarzy z poznańskiego Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego sprawiła, że dzisiaj mogę napisać, że się udało!!! Niestety musiałem poleżeć parę dni, przez co została odwołana część koncertów. Moje samopoczucie jest jeszcze dalekie od wzorcowego, ale zmierza we właściwym kierunku.

W tej chwili Hoffmann, lider i gitarzysta legendarnej formacji Turbo czuje się dobrze, a stan jego zdrowia pozwoli mu kontynuować trasę. Jak zapewnia zespół kolejne zaplanowane koncerty odbędą się zgodnie z planem, a odwołane występy zostały przeniesione na nowe terminy, w związku z czym trasa prezentuje się następująco:

20.12 – Chorzów; klub Leśniczówka
21.12 – Bielsko Biała; klub Rude Boy
22.12 – Kalisz; klub Pod Muzami
27.12 – Czersk; Ośrodek Kultury
28.12 – Słupsk; Motor Rock Pub
29.12 – Gdańsk; klub Wydział Remontowy
17.01 – Grudziądz; klub Akcent
19.01 – Zielona Góra; klub 4 Róże Dla Lucienne
23.01 – Tarnowskie Góry; klub Lochy Drakkara
24.01 – Kraków; klub Rotunda
28.02 – Gostyń; sala GOK
15.03 – Krosno; pub  Rock Iron

16.03 – Przemyśl; klub Fort XXII

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także