Dream Theater zdradza szczegóły

/ 6 czerwca, 2013

O tym, że zespół Dream Theater kończy nagrywanie nowego, dwunastego już w swoim dorobku albumu wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Wtedy jednak John Petrucci nie zdradził żadnych szczegółów związanych z tym wydawnictwem. To się jednak zmieniło.

Płyta będzie nosiła dość oczywisty tytuł "Dream Theater", natomiast jej premiera odbędzie się 24 września tego roku. Będzie to następca doskonale przyjętej płyty "A Dramatic Turn of Events", która światło dzienne ujrzała we wrześniu 2011 roku. Została ona nominowana do nagrody Grammy.

– To pierwszy album w naszej karierze, który nosi taką samą nazwę jak zespół – mówił o nowej płycie Petrucci – i myślę, że nie ma silniejszego określenia kreatywności i tożsamości muzycznej niż ten tytuł. Dokładnie przenalizowaliśmy wszystkie elementy i mogę stwierdzić, że stworzyliśmy płytę unikalną, ze wspaniałym i intensywnym klimatem. Jesteśmy niezwykle podekscytowani "Dream Theater" i nie możemy się doczekać, aż wszyscy to usłyszą – powiedział gitarzysta.

Fanów Dream Theater powinna zainteresować także wiadomość, że wokalista formacji, James LaBrie pracuje nad kolejnym solowym albumem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także