Perkusista Behemoth w szpitalu. Trasa odwołana

/ 6 czerwca, 2013
 
Zespół Behemoth poinformował, że rezygnuje ze swojego udziału w objazdowej trasie koncertowej po Ameryce Północnej w ramach Rockstar Energy Drink Mayhem Festival. Powodem tej decyzji są problemy zdrowotne perkusisty tej formacji. 
 
– To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć w ostatnich latach. Behemoth słynie z tego, że nie odwołuje żadnych koncertów, ani tras. Nie możemy jednak temu zaradzić, gdy tracimy naszą siłę napędową, zasiadającego za perkusją Inferno – napisał Nergal w oświadczeniu.
 
Promiński przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Rehabilitacja oraz powrót do pełnej formy może mu zająć kilka najbliższych miesięcy. Behemoth pierwszy koncert w ramach Rockstar Energy Drink Mayhem Festival miał zagrać 29 czerwca. Ostatni występ miał się odbyć 4 sierpnia. 
 
– Postaramy się uratować występy na wybranych europejskich festiwalach  z Krimhem w zastępstwie (Kerim "Krimh" Lechner, były perkusista Decapitated – przyp. red.), ale nie będziemy ryzykować grania prestiżowej trasy, takiej jak Rockstar Energy Drink Mayhem Festival bez Inferno – stwierdził Adam "Nergal" Darski, lider Behemoth.
 
Grupa Behemoth 4 czerwca zagrała podczas imprezy Impact Festival w Warszawie. 
 
 
Przypomnijmy, że formacja Behemoth szykuje się do wydania nowej płyty. Następcą płyty "Evangelion" z 2009 roku będzie "The Satanist". Według zapewnień Nergala nowe dzieło ma być zarówno klimatyczne, jak i emocjonalne
 
Kilka dni temu zakończyła się kolejna batalia sądowa  pomiędzy Adamem Darskim a Ryszardem Nowakiem (chodzi o podarcie przez Nergala Biblii podczas koncertu w 2007 roku). O sądowym werdykcie w tej sprawie pisaliśmy TUTAJ

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także