Duff McKagan: Chciałbym grać z Izzym Stradlinem do końca życia

/ 12 czerwca, 2015

Gitarzysta Izzy Stradlin odszedł z Guns N’ Roses w 1991 roku, grający na basie Duff McKagan dopiero sześć lat później. Panowie nie zaprzestali jednak wtedy pracować ze sobą. Ostatnio spotkali się przy nagrywaniu EP-ki „How to Be Man” z trzema kompozycjami, wydanej przy okazji premiery drugiej książki basisty „How to Be a Man (and Other Illusions)”. Wiele pochwał w stronę gitarzysty padło w jego niedawnym wywiadzie dla consequenceofsound.net.

Bardzo dobrze się bawiłem podczas tworzenia… Grałem na wielu płytach Izzy’ego w ostatnich 15 latach i bardzo miło było znów być z nim w studiu przez kilka dni. Bezgranicznie ufam w to, co robi. Jeśli mówi „mam przejście, mam fragment”, wiem, że to ma. (…) Tak, chciałbym nagrywać z nim więcej muzyki – zawsze ; do końca mojego życia.

W rejestracji „How to Be a Man”  uczestniczyli także gitarzysta Alice in Chains, Jerry Cantrell oraz perkusista Stone Sour, Roy Mayorga. Posłuchajcie tytułowego utwory z tego wydawnictwa.

W Polsce jak dotychczas ukazała się tylko pierwsza książka Duffa McKagana, „Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa”. Gdybyście nie mogli doczekać się jego nowszych zapisków mówiących o tym, jak być mężczyzną – i lepszym człowiekiem w ogóle – w języku polskim, mamy dla Was kilka innych rad od tego muzyka: jak radzić sobie w podróży?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także