Dwóch nowych wykonawców na Orange Warsaw Festival

/ 4 marca, 2014

Rockowy I Am Giant zagra ostatniego dnia festiwalu tj. 15 czerwca 2014, a występ French Films grających indie rock zobaczymy 13 czerwca, pierwszego dnia festiwalu.

I Am Giant to założona w 2008 roku, rockowa kapela z Nowej Zelandii. Pierwszy album zespołu został wydany w 2011 roku tylko w Australii i Nowej Zelandii, gdzie od razu znalazł się w czołówce list sprzedaży. Azjatycka i europejska premiera albumu odbyła się na początku 2012 roku – w tych częściach świata zespół także znalazł rzesze wiernych fanów. Obecnie muzycy przenieśli się do Londynu i pracują nad drugim albumem. Pierwszy singiel z nowej płyty "Razorwire Reality" wydany został 3 grudnia 2013.

2014 rok to dla I Am Giant europejska trasa koncertowa i przygotowania do premiery drugiego studyjnego krążka.

French Films to założony w 2010 roku zespół indie-rockowy z Finlandii. Ich brzmienie można określić jako połączenie popowych melodii z lat 60-tych z domieszką new wave i punku. French Films zdobył uwagę mediów muzycznych natychmiast po internetowej premierze pierwszego singla w 2010 roku i kontrakcie w fińskim labelu Gaea Records.

Tak wspomina ten okres sam zespół:

Początki były zabawne, nie mieliśmy żadnych wielkich planów dla tego pobocznego dla nas projektu, każdy z nas grał wtedy w innej kapeli. Wspólne granie i pisanie kawałków okazało się jednak megafajne, więc postanowiliśmy to kontynuować.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena "Orange Stage":
13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES, FRENCH FILMS
14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS
15 czerwca –  OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND
 
Scena "Warsaw Stage":
13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, LILY ALLEN
15 czerwca – BRING ME THE HORIZON, I AM GIANT

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także