Emeryci mścili się muzyką Iron Maiden

/ 29 kwietnia, 2013

71-letnia kobieta i jej o dziesięć lat starszy mąż postanowili puszczać sąsiadom non stop piosenkę "Afraid To Shoot Strangers" z albumu "Fear of the Dark" tej brytyjskiej legendy heavy metalu. Prezentowanie nagrania Iron Maiden kończyło się czasem o czwartej nad ranem. Sytuacja miała miejsce w trakcie ostatniej zimy. 

– Tego dręczenia nie można było znieść. Jestem kompletnie rozbita. Jak można tutaj żyć – powiedziała sąsiadka "heavymetalowych" emerytów w trakcie zeznawania na policji. Szwedzka para usłyszała już zarzut nękania sąsiadów – poinformował dziennik Aftonbladet.
 
Jak wynika z policyjnego raportu, funkcjonariusze podczas interwencji znaleźli na balkonie zestaw nagłośnieniowy skierowany na dom sąsiadów. Z maksymalną głośnością puszczano na nim zapętlony utwór "Afraid To Shoot Strangers". W piwnicy policjanci odkryli kolejny zestaw, którego głośniki ustawione były przy ścianie, gdzie sąsiedzi mieli sypialnię (domy stoją w zabudowie szeregowej). 

Mściwi emeryci tłumaczyli swoje zachowanie chęcią odegrania się na sąsiadach zza ściany. Ponoć z ich domu dobiegał "gwiżdżący dźwięk", który nie dawał spać "heavymetalowym" emerytom ze Sztokholmu. – Chcieliśmy im odpłacić pięknym za nadobne – powiedział 81-letni emeryt. 
 
Sztokholmscy emeryci wykazali się według nas dobrym sercem. Sąsiadów nękali w miarę spokojnym heavymetalowym utworem Iron Maiden, a mogli przecież włączyć "Hatework" z repertuaru Morbid Angel

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także