Eric Clapton zapowiada zakończenie kariery

/ 18 lipca, 2014

Legendarny muzyk już od jakiegoś czasu wspomina, że chciałby odejść na muzyczną emeryturę. Nie ukrywa, że koncertowanie jest już dla niego bardzo trudne i wymaga wiele poświecenia. Nic nie zostało jeszcze przypieczętowane, ale wszystko wskazuje na to, iż Eric Clapton doskonale wie, co chce robić przez najbliższe miesiące.

Muzyk mówił o swoich planach w wywiadzie dla Rolling Stones:

Myślę, że tak właśnie będzie. Nie chcę już pracować tak ciężko. Planowałem napisać i nagrać jeszcze jeden album i to zapewne będzie rzecz, którą zrobię w najbliższej przyszłości. W 2015 roku zagrałbym kilka koncertów i powiedział "Ludzie, to tyle – odchodzę". Wtedy okaże się, jak to się potoczy, na razie jestem zdeterminowany, żeby wejść do studia, a grał będę tylko dla mojej rodziny w  domu.

W świetle tej deklaracji zadowoleni powinni być ci, którzy zobaczyli Erica Claptona podczas występu na Life Festival 2014. Nie wykluczone, że był to ostatni koncert legendy w naszym kraju.

Dyskografię Claptona zamyka album "Old Sock", który pojawił się w 2013 roku. Jeśli zapewnienia muzyka okażą się prawdziwe, do jego ogromnej kolekcji wydawnictw dołączy jeszcze jeden album długogrający, ale szczegółów na jego temat dowiemy się dopiero za jakiś czas.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także