Teraz Słucham – Michał Kirmuć (lipiec)

/ 17 lipca, 2014

W lipcu Michał Kirmuć poleca:

RAY WILSON – 20 Years And More

Wprawdzie na polską premierę tego albumu trzeba jeszcze poczekać, ale że za granicami jest już dostępny, mogę się delektować zapisem koncertu z radiowej Trójki. Byłem, widziałem i z płyty tak samo ekscytuje i wzrusza jak na żywo. Niesamowicie przebojowy (American Beaty), kiedy indziej poruszający (Ripples, Carpet Crawlers)… A do tego ten perfekcyjny finał w postaci Calling All Stations i Congo. Kolejny dowód na wielkość tego artysty i kunszt towarzyszących mu muzyków!

 

TANGERINE DREAM – Josephine The Mouse Singer

Minialbum przygotowany specjalnie na pożegnalną Phaedra Farewell Tour. Choć już dawno nowa muzyka Edgara Froese nie wywoływała u mnie większej ekscytacji, to jednak – może za sprawą koncertu – ostatnio zanurzam się w te dźwięki nader często. W tych syntezatorowych arpeggiach ciągle jest jakaś hipnotyzująca magia. 

 

YES – Believe Again

Nie sądzę, aby udało im się przebić Fly From Here, ale otwierający najnowszy album utwór Believe Again sprawia, że nabieram apetytu na nowe dźwięki tej ekipy. A głos Jona Davisona? Chyba najbliżej mu do Andersona z wszystkich jego zastępców (czyli Trevora Horna i Benoît Davida). 

 

Lipcowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 czerwca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

tr | mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także