Exodus na dwóch koncertach w Polsce

/ 2 lutego, 2015

Amerykański zespół thrashmetalowy zawita w czerwcu do Polski na dwa koncerty. Muzycy przyjadą w ramach trasy promującej ich najnowszy album "Blood In Blood Out". Dziesiąty album w dorobku zespołu powstał z udziałem wokalisty Souzy, który niedawno ponownie dołączył do składu. Nowym albumem muzycy udowadniają, że nadal potrafią komponować świetne kawałki, które nie tracą nic z estetyki charakterystycznej dla Exodus.

Zespół pojawi się najpierw w stołecznym klubie Proxima, a następnie w poznańskim Eskulapie. Rzecz będzie działa się w połowie czerwca tego roku.

Exodus znany jest doskonale wszystkim fanom thrash metalowych brzmień. Formacja Exodus, powstała w 1980 roku w San Francisco, a jej założycielami byli gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett. W 1983 roku miejsce Hammetta zajmuje Rick Honolt. Grupa debiutuje oficjalnie w 1985 roku za sprawą albumu "Bonded By Blood", który to uznany został za absolutną klasykę thrash metalu. Również takie kolejne pozycje z dyskografii zespołu, jak: "Fabulous Disaster" (1989), "Impact Is Imminent" (1990) i "Force Of Habit" (1992) zyskały świetne recenzje i ugruntowały pozycję grupy na thrash metalowej scenie. W 1993 roku zespół po raz pierwszy zawiesza swoją działalność na kolejne 4 lata. W 1997 roku ukazuje się koncertowy album "Another Lesson in Violence", po wydaniu którego grupa kolejny raz zawiesza swoją działalność. Zespół reaktywuje się w 2001 roku, na benefitowy koncert Thrash of the Titans zorganizowany na rzecz Chucka Billy'ego. Grupa zaczyna regularnie koncertować, niestety dalsze plany przerwane zostały śmiercią wokalisty Paula Baloffa, który zastąpiony zostaje przez Steve'a Souza i już 3 lata później ukazuje się kolejny studyjny krążek Exodus – "Tempo Of The Damned". Po wielu perturbacjach i kolejnych przerwach w działalności, w marcu 2007 roku zespół ogłosił powrót Toma Huntinga. Z Exodusem w przyjacielskiej atmosferze pożegnał się za to Bostaph. W czerwcu 2014 zespół ogłosił rozstanie z wokalistą Robem Dukesem i powrót poprzedniego wokalisty Steve'a "Zetro" Souzy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także