Ryszard Nowak donosi – Kora znieważyła biskupów

/ 2 lutego, 2015

W dniu dzisiejszym tj. 02.02.2015 r. Ryszard Nowak, w imieniu stowarzyszenia "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą" złożył do Prokuratora Okręgowego w Warszawie, Ryszarda Rogatko zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Korę, która – jego zdaniem – publicznie znieważyła arcybiskupów i biskupów polskiego Kościoła.

O co konkretnie chodzi? Zdaniem Ryszarda Nowaka do owego znieważenia doszło w 29.01 w związku z publikacją dwutygodnika VIVA!, a rozeszło się o tę konkretną wypowiedź:

Jedynym zbawcą kościoła, i to przez duże Z, jest teraz dla mnie papież Franciszek. Porusza wszystkie tematy w sposób otwarty, ludzki, mądry i inteligentny. Jest uczciwy i skromny. Proszę sobie wyobrazić na tle tych wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści. Jak oni wyglądają! Przecież to kupa sadła, starego, zmętnianego mózgu, tej tradycji, która nie ma w sobie ani dobra, ani nie niesie miłości (…) Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy. Oj, pójdą pod topór

Czy doszło do złamania prawa? Decyzję w tej sprawie podejmie sąd. W uzasadnieniu "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą" sugeruje, że wokalistka powinna odpowiedzieć za złamanie dwóch artykułów Kodeksu Karnego.

To kolejna sprawa, którą postanowił zająć się Ryszard Nowak. Przez wiele lat walczył z Nergalem, wokalistą Behemotha, później próbował oskarżyć Macieja Maleńczuka, ale prokuratura nie była skłonna do podjęcia śledztwa (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także