Film o wokaliście Queen prawdopodobnie nie powstanie

/ 3 września, 2013

Filmowa biografia Freddiego Mercury'ego może w ogóle nie zostać zrealizowana – takie informacje przekazuje BBC powołując się na słowa scenarzysty, Petera Morgana. Szansa na powstanie filmu jest zatem coraz mniejsza, a to głównie za sprawą ostatnich problemów.

Chodzi między innymi o odejście z obsady filmu Sachy Barona Cohena, który uznał, że nie jest możliwe porozumienie się w sprawie kształtu tej filmowej produkcji. Bardzo wiele zamieszania wprowadzali podobno żyjący członkowie formacji Queen, którzy chcieli stworzyć obraz skupiający się na całej grupie, a nie na postaci wokalisty. Ponadto Cohen wspominał, że film miał pokazać bardzo łagodną wersję wydarzeń związanych z funkcjonowaniem grupy. Pojawiały się naciski ze strony producentów, którzy chcieli, aby film o Mercurym był dostępny dla każdego widza niezależnie od wieku.

Wszystkie te problemy sprawiły, że ten ambitny projekt filmowy, w który zaangażowani byli między innymi Peter Morgan, Tom Hooper i Robert DeNiro, nie zostanie zrealizowany. Nie ma więc sensu obstawiać nazwiska aktora, który wcięli się w postać wokalisty zespołu Queen (o tych nietypowych zakładach pisaliśmy TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także