Foo Fighters inspiruje się Pink Floyd?

/ 2 listopada, 2015

Pod koniec października Foo Fighters rozpoczął wielkie odliczanie. Nadal nie wiemy, czy chodzi o nową płytę, minialbum z pięcioma utworami, drugi sezon „Sonic Highways”, przerwę w karierze czy jeszcze o coś innego. Dowiemy się 23 listopada o godzinie 5 rano polskiego czasu. Zespół do tego czasu postanowił wcześniej pobawić się z nami.

O podobieństwie licznika do symbolu najsłynniejszej amerykańskiej autostrady – drogi nr 66 otwartej 11 listopada 1926 roku – już wspominaliśmy. Licznik w takiej formie pozostał, na lobby.foofighters.com zmieniło się poza tym wszystko – i tło, i muzyka.

W tle widać rozgałęzione drzewo w jakimś parku. Trzyminutowej oryginalnej ścieżki dźwiękowej dokładnie możecie posłuchać TUTAJ. Nie przypomina Wam to trochę Pink Floyd? Wcześniej odtwarzane w kółko było 14 sekund przytłumionych głosów i kilka zagranych na gitarze nut – możliwe, że ze studia nagraniowego. To znaczy, że naprawdę szykują się jakieś nowe nagrania? Czekamy na kolejne wskazówki.

Przypominamy, że już za tydzień, 9 listopada 2015 roku, Foo Fighters zagra w Krakowie. Może wtedy Dave Grohl zdradzi coś więcej?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także