Foo Fighters odwołuje kolejne koncerty

/ 17 czerwca, 2015

Frontman Foo Fighters 12 czerwca 2015 roku podczas wystepu w Göteborgu złamał nogę. Zaraz po upadku obiecał szwedzkiej publiczności, że koncert dokończy, tylko… na chwilę musi pojechać do szpitala. Ci, którzy kupili bilety na kolejne koncerty, już tyle szczęścia nie mieli. Uraz nogi okazał się poważny.

Wpierw zespół odwołał koncerty na Pinkpop Festival (14 czerwca) i w St. Gallen w Szwajcarii (16 czerwca). Teraz pojawiła się informacja o anulowaniu kolejnych występów – na Wembley w Londynie, w Edynburgu, podczas Werchter Festivalpark w Belgii oraz na Glastonbury (jakby organizatorzy festiwalu mieli mało problemów z fanami niezadowolonymi występem Kanyego Westa…).

Dave Grohl ma złamane serce i postanowił się wytłumaczyć.

Witajcie wszyscy,

tu Dave. Minęło trochę czasu, nie? Na pewno co najmniej rok. Mamy dla Was ważne informacje! Hmmm, zobaczmy… od czego powinienem zacząć?

Werble, proszę… Pewnego dnia w Szwecji przydarzyło mi się coś zabawnego!

Dwie piosenki na Ulevi Stadium w Goteborgu i szalony bieg na prawo podczas „Monkey Wrench”, by przywitać dzieciaki stojące z przodu. To była piękna noc, piękny stadion, 52 tysiące krzyczących ludzi… koncert jak ze snów! Czekajcie… zdecydowanie coś trzasnęło.

Tę część historii już znamy. Po koncercie okazało się, że konieczna będzie zabieg.

Operacja poszła dobrze. Ekipa była wspaniała, a pobyt w szpitalu miły. Curry też było dobre! Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Teraz… muszę wracam do zdrowia z 6 metalowymi śrubami w nodze (…). Moi doktorzy poradzili mi, bym przez jakiś czas leżał, (…) co oznacza – nienawidzę tego mówić – doktorzy powiedzieli nam, by odwołać koncert. Jest mi bardzo przykro. Wiecie, że nie znoszę tego robić, ale obawiam się, że obecnie nie dałbym rady fizycznie.

Zrobię wszystko, żeby do was wrócić i sprawić, byście koncertowa noc, którą zapamiętacie do końca życia, odbyła się NAJSZYBCIEJ, JAK TO TYLKO MOŻLIWE.

Szczerze przepraszam.

Wasz przyjaciel, Dave

To tylko fragment długiego listu Dave’a. Całość możecie przeczytać na oficjalnej stronie Foo Fighters. Tam też zobaczycie sporo zdjęć – zarówno nogi muzyka, jak i jego samego na wózku. Życzymy mu szybkiego powrotu do pełnej sprawności! Jeśli rehabilitacja będzie przebiegać po myśli, najbliższy koncert Foo Fighters odbędzie się 4 lipca w Waszyngtonie.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także