Slayer przedstawił okładkę "Repentless"

/ 17 czerwca, 2015

Okładkę 11. studyjnego krążka Slayera zaprojektował Brazylijczyk Marcelo Vasco, razem ze współpracy z muzykami zespołu: Tomem Arayą i Kerrym Kingiem. Wokalista i basista opowiada o tym, jak powstawała:

Mieliśmy wiele propozycji pomysłów na nią i czuliśmy, że ta autorstwa Marcelo jest najlepsza. Kilka rzeczy mu zasugerowaliśmy i wskutek powstała wspaniała okładka płyty.

Internauci szybko zauważyli pewne podobieństwo…

Właściwa przeróbka z dziełem starszej pani, która sama postanowiła odnowić XIX-wieczny malunek w jednym z kościołów w Hiszpanii, pojawiła się niewiele później:

Repentless” ukaże się 11 września 2015 roku, także pod postacią 3-kilogramowego metalowego orła. Pierwszym oficjalny singlem go promującym jest utwór „When the Stillness Comes”. Już 19 czerwca powinniśmy natomiast poznać tytułowy utwór, który zostanie udostępniony w sieci.

Kerry King zdradza, czym nowy album i kompozycja „Repentless” są dla niego:

To mój hołd złożony Jeffowi [Hannemanowi, zmarłemu w 2013 roku gitarzyście zespołu – przyp. red.]. Nazywam go „HannemAnthem”. To moja wizja wizji Jeffa… Gdyby Jeff napisał utwór dla siebie, byłoby to „Repentless”.

Muzycy razem z okładką ujawnili tekst tego kawałka.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także