Foo Fighters z planami na 2017 rok

/ 6 stycznia, 2017

Fani zespołu Foo Fighters obawiali się, że na premierowy materiał od swoich ulubieńców będą musieli dłużej czekać, ponieważ ci ostatnio niezbyt chętnie mówili o pracy w studiu – raczej wspominali o odpoczynku i ładowaniu akumulatorów. Okazuje się jednak, że wszystko się zmieniło, a muzycy cały obecny rok poświęcą na nagrywanie następczyni płyty „Sonic Highways”.

Foo Fighters w Encyklopedii TerazRock.pl

Ambitne plany zespołu zdradził Dave Graham, dyrektor generalny firmy organizującej imprezę BottleRock 2017, na której jedną z gwiazd będzie właśnie Foo Fighters:
 

Muzycy z Foo Foghters cały rok poświęcą na nagrywanie nowej płyty, więc impreza BottleRock może być jedyną, na jakiej pojawią się w Ameryce Północnej.

Jeśli słowa dyrektora amerykańskiej imprezy się potwierdzą, śmiało możemy stwierdzić, że polscy fani mają sporo szczęścia, bowiem grupa Foo Fighters będzie jedną z gwiazd Open’er Festivalu 2017. Amerykanie są jednym z headlinerów imprezy, która odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Inną ogłoszoną już gwiazdą jest formacja Radiohead.
 

 „Sonic Highways” – album wyjątkowy

Dyskografię dowodzonego przez Dave’a Grohla zespołu zamyka wspomniany już album „Sonic Highways”, który okazał się ogromnym sukcesem muzycznym i marketingowym. Zespół postanowił odwiedzić największe i najbardziej znane studia nagraniowe na terenie Stanów Zjednoczonych i w każdym z nich przygotował po jednym utworze z innym gościem związanym z wybranym miastem.

Osiem utworów, na których mogliśmy usłyszeć chociażby takich muzyków jak Zac Brown, Rick Nielsen, Gary Clark czy Tony Visconti, wyprodukował słynny Butch Vig. Album zadebiutował na drugim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych osiągając w pierwszym tygodniu znakomity wynik 190 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Foo Fighters – „In The Clear”:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także