Green Day w Krakowie. Szczegóły koncertu

/ 6 stycznia, 2017

Chociaż w ubiegłym roku w Krakowie podziwialiśmy między innymi takie zespoły, jak Scorpions czy Kings of Leon, to można być pewnym, że tego, co wydarzy się 21 stycznia, Gród Kraka długo nie zapomni. Mowa w końcu o koncercie Green Day, czyli jednej z najbardziej niepokornych i przebojowych grup punkrockowych. Liczba 75 milionów sprzedanych płyt nie wzięła się znikąd.

Green Day w Encyklopedii TerazRock.pl

Godzina rozpoczęcia koncertu

Koncert zespołu Green Day w Krakowie rozpocznie się o godzinie 19:00 w TAURON Arenie, która mieści się przy ulicy Stanisława Lema 7. Bramy tego obiektu zostaną otwarte już o godzinie 18:00. Szykuje się kilkugodzinne show.

Dojazd do TAURON Areny

Fani Green Day nie powinni mieć problemów z dotarciem do TAURON Areny, która znajduje się zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie. Największa hala w Polsce jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe („TAURON Arena Kraków/al. Pokoju NŻ”, „TAURON Arena Kraków Wieczysta”, „TAURON Arena Kraków NŻ”), dlatego nikt nie powinien mieć problemów z dotarciem na miejsce koncertu.

Green Day Revolution Radio Tour

Trasa koncertowa Green Day, promująca ich album „Revolution Radio”, trwa od 20 września ubiegłego roku. Od 10 stycznia kapela będzie występować w Europie, odwiedzając w sumie jedenaście krajów. Sama płyta „Revolution Radio” miała swoją premierę 7 października 2016 roku. To dwunasty studyjny album w karierze amerykańskiego zespołu. Do tej pory ukazały się dwa single, które go promują. To „Bang Bang” i „Still Breathing”.

The Interrupters jako support

W styczniowy wieczór w krakowskiej TAURON Arenie nie usłyszymy jedynie kawałków Green Day. Tego dnia wystąpi tam także zespół The Interrupters. Kapela, której frontmanką jest Aimee Allen, stanowi support zespołu z Kalifornii podczas europejskiej części ich trasy koncertowej.

Green Day – Bang Bang

Green Day – Still Breathing

mc

KOMENTARZE

Przeczytaj także