Frank Zappa w zapowiedzi długo wyczekiwanego koncertu

/ 11 września, 2015

Legendarny występ Franka Zappy z The Mothers miał miejsce w grudniu 1973 roku. Tamten koncert już 30 października 2015 roku obejrzeć będzie można na DVD i Blu-rayu. Film „Roxy: The Movie” bardzo długo czekał na swoją premierę. Wdowa po gitarzyście Gail oraz jego syn Ahmet cieszą się, że w końcu się udało.

Jestem bardziej niż zachwycony, że „Roxy: The Movie” w końcu będzie dostępny. Przywrócenie go do życia było heraklejskim wysiłkiem. Tyle miłości, czasu, energii i uwagi przykładanej do szczegółów sprawiło, że zmartwychwstał. Ten film jest pełen rocka, myślę, że zarówno starsi, jak młodsi fani z tym się zgodzą.

Część z zarejestrowanych 42 lata temu materiału obejrzeć już można było w filmie „Roxy & Elsewhere” (1974), inne nagrania pojawiły się na pierwszej i trzeciej części albumu „You Can't Do That on Stage Anymore” (w 1988 i 1989 roku).

Scenariuszem, reżyserią i produkcją koncertu zajmował się jeszcze zmarły w 1993 roku Frank Zappa. Na nową wersję odpowiada rodzina oraz reżyser Jeff Stein. Zobaczcie jej fragment.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także