Freddie Mercury (Queen) w wirtualnej rzeczywistości

/ 15 września, 2016

Zespół Queen i pracownicy Google Play połączyli siły we wspólnym, wyjątkowym projekcie, który nazwali „Bohemian Rhapsody Experience”. Chodziło o stworzenie wirtualnego teledysku do utworu „Bohemian Rhapsody”, którego bohaterem byłby oczywiście Freddie Mercury. Wykorzystano wszystkie najnowocześniejsze technologie, kamery 3D i nagrywanie w technologii 360 stopni. Twórcy podkreślali, że ich celem jest wniknięcie w umysł Mercury’ego wykonującego przebój Queen.

Mamy nadzieję, że wirtualna rzeczywistość da fanom nowe spojrzenie na odbiór słynnego utworu i poznają nieograniczone możliwości, jakie twórcom daje współpraca z Google Play.

W sieci pojawił się filmik z prac nad aplikacją komórkową, którą już teraz można znaleźć właśnie w Google Play:

Oczywiście “Bohemian Rhapsody Experience” wykorzystuje najnowocześniejszą technologię VR, ale aplikację mogą otworzyć również osoby, które nie dysponują odpowiednim urządzeniem. Wówczas na ekranie telefonu pojawi się obraz zarejestrowany w 360 stopniach. Nad projektem czuwał przedstawiciel grupy Queen, Brian May, który był pod ogromnym wrażeniem możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także