Geoff Tate, Blaze Bayley i Tim "Ripper" Owens w klipie Operation: Mindcrime

/ 15 września, 2016

Drugi album Operation: Mindcrime, zatytułowany „Resurrection”, pojawi się 23 września 2016 roku. Promuje ją teledysk do utworu „Taking on the World”, w którego nagraniu wzięli udział wokaliści Blaze Bayley (ex-Iron Maiden) i Tim „Ripper” Owens (ex-Judas Priest).

Lider formacji Geoff Tate opowiada o współpracy z nimi:

To było naprawdę interesujące doświadczenie. Nigdy wcześniej nie nagrywałem ich ani nie pracowałem z tymi głosami. Było to interesujące z inżynieryjnego punktu widzenia – można było zobaczyć różnice w naszych głosach, ich brzmieniu. To trzy zupełnie różne głosy – potrzebne były inne mikrofony, EQ, cały ten sprzęt. Jesteśmy innymi zwierzętami, naprawdę. Ale fajnie było pracować z tymi różnicami. Nie mogę się doczekać koncertów z nimi, ponieważ ich osobowości… [śmiech] spędziliśmy trzy dni razem na kręceniu teledysku i to był cudowny czas. Zatrzymali się u mnie w domu, dużo piliśmy, opowiadaliśmy sobie historie, śmialiśmy się. (…) Naprawdę uwielbiam tych gości, są fantastyczni.

Szczególnie polubił Blaze’a Bayleya, z którym dzieli miłość do motocykli. Ale dość już gadania, zobaczcie klip, który nakręcono w rodzinnym mieście Geoffa Tate’a – Monroe w stanie Waszyngton.

Lista utworów na „Resurrection” Operation: Mindcrime:

1. Resurrection
2. When All Falls Away
3. A Moment in Time
4. Through the Noize
5. Left For Dead
6. Miles Away
7. Healing My Wounds
8. The Fight
9. Taking on the World (feat. Tim "Ripper" Owens and Blaze Bayley)
10. Invincible
11. A Smear Campaign
12. Which Side You're on
13. Into the Hands of the World
14. Live from My Machine

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także