Frontman formacji Satyricon ma guza mózgu

/ 6 października, 2015

Sigurd „Satyr” Wongraven o stanie swojego zdrowia poinformował za pośrednictwem Instagrama.

Wracam do domu. Osiem dni temu czułem się ekstremalnie źle i zabrano mnie do szpitala. Prześwietlenie wskazało, że w mojej głowie jedzie pasażer na gapę. Bardzo prawdopodobne, że nie jest złośliwy. Mogę z nim żyć, dopóki nie zacznie rosnąć. Jego usunięcie byłoby bardzo skomplikowane i dojdzie do niego tylko wtedy, gdy urośnie do rozmiaru, kiedy będzie już to kwestia życia lub śmierci.

Frontman dość pozytywnie (jak na taką diagnozę) postrzega swoją sytuację. Dziękuje wszystkim za wsparcie i zauważa, że mnóstwo osób jest w dużo gorszym położeniu. On ma wspaniałą rodzinę, wielu przyjaciół, Satyricon, wina Wongraven i rzesze ludzie na całym świecie, którzy wspierają jego działania.

Praca nad dwiema płytami Satyriconu naraz, o których mówił niedawno perkusista Kjetil-Vidar „Frost” Haraldstad chwilowo zostały wstrzymane. Satyr prosi o dwa tygodnie wolnego, by nabrać sił i obiecuje, że wtedy wróci do nowego materiału. Życzymy mu dużo zdrowia!

Ostatnim wydawnictwem grupy jest DVD „Live at the Opera” z tego roku. Poprzednia studyjna płyta, zatytułowana po prostu „Satyricon”, ukazała się w 2013 roku.

 

 

I'm going home. I got extremely sick 8 days ago and was rushed to hospital. Scans have shown that there is a blind passenger in my head. Most likely it is benign. I can live with it as long as it does not grow bigger. Removing it is extremely complicated and should only be done if it grows into a size where it is a matter of life and death. We all get our set of cards and this happened to be one of mine. There are so many people who have to deal with much worse things than I do, so I do not feel sorry for myself. I have a great family, lots of friends, Satyricon, Wongraven Wines and many people who support my endeavours all over the world. I will spend the next two weeks trying to get my strength back, then try to starting writing on the new Satyricon again and pick up where I left on all my wine projects. #thankyou

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wongraven Wines (@wongravenwines)

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także