Fryderyki 2016 – poznaj rockowe nominacje

/ 10 marca, 2016

Rockowych kandydatów do nagród Akademii Fonograficznej nie jest w tym roku wielu. Cała rockowa scena została sprowadzona w zasadzie do jednej kategorii: „Album roku – rock (w tym hard, metal i punk)”. Oto wszyscy wyróżnieni:

Lao Che – „Dzieciom”

Teledysk do utworu „Wojenka” nominowany został ponadto w kategorii „Utwór roku”, my tutaj za to wrzucimy tu kawałek „Tu”.

Lipali – „Fasady”

Z tego krążka z listopada zeszłego roku pochodzi m.in. „Kawy dwie”.

Pod poniższym linkiem posłuchać możecie również utworu „Ludzie 1.2”.

Riverside – „Love, Fear and the Time Machine”

Ciężko doświadczony w ostatnim czasie Riverside szykuje już kolejne, wyjątkowe wydawnictwo. Czy doczekają się laurów za ostatnie? Poniżej utwór zamykający tę płytę „Found (The Unexpected Flaw of Searching)”.

Tomek Lipiński – „To, czego pragniesz”

Muzyk grup Tilt i Brygada Kryzys po dwudziestu latach wydał drugą solową płytę. Jeśli jeszcze jej nie słuchaliście, sprawdźcie koniecznie tytułowy singiel.

Voo Voo i goście – „Placówka ‘44”

Wojciech Waglewski dołączył do artystów pragnących oddać hołd powstańcom warszawskim. Poniże utwór nagrany z Organkiem – „Palec na cynglu”.

 

Kto jest Waszym faworytem? Zwycięzców poznamy 20 kwietnia 2016 roku. Galę wręczenia nagród będzie można zobaczyć tego samego dnia o godz. 22:20 na antenie TVP2.

Dodajmy tylko jeszcze, że w tym roku laureatką Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii „Muzyka rozrywkowa” została Kora. Wśród fonograficznego debiutu roku znajdziecie jeszcze Terrific Sunday, Dawid Podsiadło zaś może się cieszyć z nominacji w kategoriach „Album roku – pop” i „Utwór roku”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także