Gary Holt: "Nie ma życia bez muzyki"

/ 25 marca, 2015

Gary Holt, gitarzysta grupy Exodus, udzielił niedawno wywiadu dla stacji VH1 Classic, w którym przyznaje, że muzyka jest dla niego wszystkim, a życie bez niej po prostu nie istnieje. W rozmowie z dziennikarzem Holt opowiada o tym jak wpłynęła na niego decyzja Kirka Hammeta o dołączeniu do Metalliki oraz o kulisach powstania pierwszego albumu Exodus zatytułowanego "Bonded By Blood".

Ten album został nagrany w oparach alkoholu, towarzyszyły temu walki na pięści z naszymi przyjaciółmi, którzy pojawili sie w studio wszczynając pijackie burdy. Jest dokładnie taki jaki powinien być. […] Byliśmy tylko zgrają dzieciaków, którzy grali muzykę jakiej chcieli słuchać, a której nikt inny nie grał. Trzydzieści lat później okazuje się, że ten krążek uznawany jest za kamień węgielny wśród thrashowych płyt. Nigdy nie myślałem, że tak będzie. Po prostu dobrze się bawiliśmy, robiąc to na co mieliśmy ochotę. Wtedy, to było po prostu nasze hobby.

Grupa Exodus przyjedzie do Polski w czerwcu na dwa koncerty w ramach trasy promującej ich najnowsze wydawnictwo "Blood In Blood Out". Dziesiąty album w dorobku zespołu powstał z udziałem wokalisty Souzy, który niedawno ponownie dołączył do składu. Nowym albumem muzycy udowadniają, że nadal potrafią komponować świetne kawałki, które nie tracą nic z estetyki charakterystycznej dla Exodus.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także