Gitarowy Rekord Guinnessa w nowym miejscu

/ 25 marca, 2015

Remont nawierzchni Rynku spowodował, że organizatorzy postanowili przenieść imprezę do drugiego centrum Wrocławia – na urokliwe tereny Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę mulimedialną.

W ciągu dwóch kolejnych dni odbędą się tam również koncerty w ramach największego wrocławskiego festiwalu rockowego "3-MAJÓWKA 2015".

Kultowe miejsce, zwane przez wrocławian "Pergolą", ma być świadkiem najliczniejszego zgromadzenia gitarzystów. Jeśli znów uda się pobić Rekord, będzie to oznaczało, że 1 maja przed słynną Halą Stulecia pojawi się nie mniej niż 7 344 gitarzystów i wiele tysięcy widzów.  Na kolejne tysiące uczestników, 2 i 3 maja, liczą organizatorzy 3-MAJÓWKI. 

Kompleks Hali Stulecia to doskonała przestrzeń do zorganizowania GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA. To też wyjątkowe miejsce, które od lat jest wizytówką Wrocławia. Zaraz obok znajduje się ZOO z niedawno otwartym Afrykarium, Ogród Japoński i największa w Europie fontanna multimedialna. Dzięki temu osoby, które przyjadą na wydarzenia muzyczne, będą mogły zobaczyć piękny kawałek Wrocławia – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca Rekordu.

Wybór kompleksu Hali Stulecia ma też praktyczny charakter, oprócz uniknięcia prac remontowych na wrocławskim Rynku, pozwoli na zorganizowanie całej imprezy w jednym miejscu. Dwie sceny – scena plenerowa na Pergoli i scena w Hali Stulecia, słynnej z koncertów światowych gwiazd – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie i uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców.  W zależności od opinii widzów, rozważane będą możliwości organizacji kolejnych imprez muzycznych na terenie kompleksu Hali Stulecia.

Swój udział w Gitarowy Rekord Guinnessa potwierdzili już Królowie Gitary z Gipsy Kings Family Reunited, najsłynniejszy skrzypek świata Nigel Kennedy w programie "Henrix Project", jedna z najlepszych amerykańskich gitarzystek Malina Moye, światowej sławy reżyser i muzyk Emir Kusturica, a także cała plejada polskich artystów – zespół IRA, Anita Lipnicka, Grzegorz Skawiński, Krzysztof Jaryczewski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Hoffman, Mieczysław Jurecki i wiele innych gitarowych sław.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także