George Michael nie żyje. Muzyk miał 53 lata

/ 26 grudnia, 2016

George Michael odszedł w zaciszu własnego domu, a doniesienia o jego śmierci potwierdziła miejscowa policja. Choć śledczy prowadzą jeszcze wstępne dochodzenie, zaznaczają, że odejściu muzyka nie towarzyszyły żadne podejrzane okoliczności, wykluczono również udział osób trzecich. 53-letni George Michael – to informacje przekazane przez managera muzyka – zmarł z powodu niewydolności serca.

Ostatnie lata artysty, który sprzedał ponad 100 milionów płyt, nie obyły się bez kontrowersji. Był wielokrotnie aresztowany za posiadanie narkotyków, natomiast w 2011 roku odwołał całą trasę koncertową z powodu poważnych problemów zdrowotnych – musiał wówczas przejść zabieg w wiedeńskim szpitalu. Ostatnio George Michael nie pokazywał się publicznie, choć jak donoszą media – pracował nad nowym albumem i filmem dokumentalnym.


 
Podczas swojej muzycznej kariery współtworzył słynną grupę Wham!, a także nagrywał solowe wydawnictwa. Tworzył przede wszystkim muzykę popularną, ale można było usłyszeć u niego inspiracje innymi gatunkami, jak chociażby dance czy rock. Największe przeboje Georga Michaela to „Careless Whisper”, „Faith”, „December Song” czy „Freedom”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także