Gitarzysta After the Burial znaleziony martwy

/ 23 lipca, 2015

Założyciel amerykańskiej metalowej kapeli After the Burial pod koniec czerwca 2015 roku ogłosił, że odchodzi z zespołu. W długim oświadczeniu stwierdził, że pozostali muzycy, ich wytwórnia i większość otaczających go ludzi chce go zniszczyć. Grupa odpowiedziała, że nie do końca to wszystko rozumie, zdradziła, że Justin Lowe przechodzi poważne załamanie nerwowe oraz poprosiła o wsparcie chorego w trudnych chwilach.

 

 

To our fans, friends and family, and everyone else who has reached out in light of Justin's recent statement. We…

Posted by After The Burial on 25 czerwca 2015

 

Mimo opieki rodziny choroba nie ustępowała. 18 lipca bliscy zgłosili na policji zaginięcie gitarzysty. Jego ciało pod mostem Arcola High nad rzeką St. Croix łączącym Minnesotę z Wisconsin znalazł wieczorem trzy dni później przypadkowy autostopowicz. Policja podejrzewa, że śmierć nastąpiła w wyniku upadku z mostu. Justin Lowe (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej) miał 32 lata. Łączymy się w bólu z rodziną i kolegami z zespołu.

Muzycy nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia. Nie wiadomo, co będzie dalej z grupą. Ostatni, czwarty album w dorobku After the Burial, „Wolves Within”, ukazał się w 2013 roku. Z niego pochodzi poniższy utwór „A Wolf Amongst Raven”.

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także