Gojira na jedynym koncercie w Polsce

/ 20 marca, 2014

Gojira – metalowa formacja z Francji – zagra w Polsce koncert. Impreza odbędzie się 1 lipca tego roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Zespół promuje wydany w minionym roku album "L’Enfant Sauvage", który jest piątym krążkiem w ich dyskografii.

Informacje na temat biletów TUTAJ.

Gojira w szalonym tempie pnie się po szczeblach sławy, zdobywając coraz to większe rzesze fanów, mają na swoim koncie trasy koncertowe u boku światowych gwiazd metalu, m.in. zespołu Metallica, a poza działalnością w swoim zespole macierzystym muzycy udzielają się także w innych projektach, m.in. wokalista Joe Duplantier  został zaproszony przez Maxa Cavalerę do nagrań debiutanckiego albumu Cavalera Conspiracy "Inflikted".

Piąty album Gojiry, wspomniany "L’Enfant Sauvage", wydany został pod skrzydłami wytwórni Roadrunner Records w czerwcu 2012 roku i zebrał świetne recenzje. Muzyka tego zespołu nie jest łatwa do sklasyfikowania, określa się ją jako: trash metal, groove metal czy metal progresywny. Wpływy jakie słychać w ich muzyce pochodzą od najlepszych w gatunku: Slayer, Sepultura, Death, Morbid Angel, Meshuggah, Tool, Metallica, Pantera czy Neurosis.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także