Trzykrotny laureat nagrody Grammy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

/ 20 marca, 2014

Steve Vai, trzykrotny laureat nagrody Grammy, gra już od ponad trzydziestu lat, a jego niezrównana wirtuozeria i mistrzostwo kompozycyjne nie mają swojego odpowiednika na całej światowej scenie muzycznej. Począwszy od elektryzującego debiutu "Flex-Able" z 1984 roku, aż po jego ostatni, wydany w 2012, studyjny album "The Story of Light", Vai wciąż zaskakuje oryginalną twórczością. Najważniejsza jest dla niego dźwiękowa innowacyjność, o czym sam mówi:

Kiedy w moim umyśle pojawia się nagle dziwny lub piękny dźwięk, to staram się odtworzyć go w rzeczywistym świecie za pomocą wszelkich dostępnych mi muzycznych środków i urządzeń.

Wciąż poszukuje nowych artystycznych wyzwań, zarówno podczas pracy w studio, jak i w trakcie koncertów. Doskonale odnajduje się w dowolnej twórczej  konfiguracji – występując solo, z klasycznym rockowym składem czy ze stuosobową orkiestrą symfoniczną.

Steve Vai pomoże pobić Gitarowy Rekord Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku oraz zagra na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej. Wspólne granie wraz z takim mistrzem to dla wielu gitarzystów spełnienie marzeń. Oprócz niego we Wrocławiu usłyszymy także m.in. Erica Burdona z zespołem The Animals, legendę brytyjskiego rocka – Uriah Heep, polski zespół Luxtorpeda oraz specjalny projekt Leszka Cichońskiego – Thanks Jimi AllStars Band. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także