Grip Inc. jednak powróci?

/ 14 maja, 2015

Powrót na dobre niestety nie nastąpi. Po krótkiej reaktywacji Grip Inc. w 2013 roku z Caseyem Chaosem z zespołu Amen na wokalu, Dave Lombardo już wie, że nikt nie zastąpi nieżyjącego oryginalnego wokalisty, Gusa Chambersa. Nowa EP-ka ma być hołdem mu złożonym. Perkusista wspomina go:

Gus Chambers był po prostu jednym z najbardziej prawdziwych i charakterystycznych wokalistów / frontmanów w tej branży. Wypuszczamy muzykę, by przypomnieć jego unikatowe brzmienie. To prezent… nie tylko dla nas, lecz także dla fanów, którzy zawsze mieli nadzieję na więcej. To hołd złożony jego talentowi i twórczości.

Zaznacza jednak twardo, że nigdy nie będzie Grip Inc. bez zmarłego muzyka. Gitarzysta i producent Waldemar Sorychta dodaje od siebie:

Publikacja tych utworów 20 lat po „The Power of Inner Strength” wiele dla mnie znaczy. Po śmierci Gusa w moim sercu jest dziura, której nic nie wypełni. Tęsknię za naszym szaleństwem, brakuje mi naszej przyjaźni, a ponad wszystko naszej namiętności do muzyki. (…) Gus, zawsze będę za Tobą tęsknił!

Gus Chambers zmarł 13 października 2008 roku w wieku 52 lat wskutek przedawkowania leków i alkoholu.

Wydawnictwo „Hostage To Heaven” zawierać będzie trzy wcześniej niepublikowane utwory oraz alternatywną wersję tytułowej kompozycji, która po raz pierwszy pojawiła się na debiutanckim krążku „The Power of Inner Strength” w 1995 roku. Później kapela wydała jeszcze trzy płyty. Ich dyskografię zamyka „Incorporated” z 2004 roku.

Nowy minialbum Grip Inc. można już zamawiać na iTunes – kosztuje tylko 3,99 dolarów. 9 czerwca 2015 roku dostępny będzie także na Spotify, YouTubie, w Amazonie oraz Google Play w cenie 5,99 dolarów.

Lista utworów na „Hostage To Heaven”:

1. Hostage to Heaven
2. Dragging Me Down
3. Bittersweet
4. Crawl

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także