Hate w hołdzie zmarłemu basiście

/ 10 kwietnia, 2013

Sławomir "Mortifer" Kusterka (po ślubie posługiwał się nazwiskiem Archangielskij) zmarł w nocy z 5 na 6 kwietnia, po koncercie w Niemczech. Był basistą grupy Hate od 2007 roku. 

– Dziesiąty kwietnia to dzień urodzin Sławka. Mieliśmy być wtedy razem w Krakowie i świętować tę okazję. Korzystając z inicjatywy Hypocrisy, postanowiliśmy, że wyjdziemy na scenę tego wieczoru i uhonorujemy naszego zmarłego kolegę. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą być na tym koncercie i kupić merch z naszym logiem. Dochód zostanie przekazany najbliższej rodzinie Sławka – powiedział Adam "ATF Sinner" Buszko, lider Hate.
 
Hate grał trasę koncertową "End of Disclosure Tour" u boku Szwedów z Hypocrisy i duńskiej formacji Essence. Po koncercie w Stuttgarcie basista Hate poszedł spać i już się nie obudził (o śmierci Mortifera informowaliśmy TUTAJ). Krakowski koncert bęzie jedynym występem w  Polsce w ramach tego tournée.
 
 
Sławomir "Mortifer" Kusterka udziełał się również w kilku innych zespołach. W 2009 roku dołączył do składu grupy Neumachia, gdzie również grał na basie. Ponadto od 2004 roku Mortifer był gitarzystą stołecznej formacji Saltus. 
 
Zespół Hate wydał w tym roku nakładem wytwórni Napalm Records swój ósmy album studyjny, zatytułowany "Solarflesh". Był on promowany teledyskiem, który powstał do piosenki "Alchemy of Blood"
 
Osoby, któe chciałyby wesprzeć finansowo rodzinę zmarłego muzyka, mogą przekazać wpłąty pieniężne na poniższy numer konta:
Nr konta/BZ WBK
26 1090 1043 0000 0001 0714 7844
Krystyna Radomska- Michiejew
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także