Illusion i Lipali na 21. Przystanku Woodstock

/ 12 lutego, 2015

Koncert otwierający to chyba najbardziej wyczekiwane wydarzenie każdego Przystanku, występ Illusion będzie więc niespodziewanym prezentem dla wszystkich fanów zespołu.

Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. XX wieku to właśnie Tomasz "Lipa" Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Każdy riff Illusion był jak kopniak prądu, wprawiający fanów w prawdziwe szaleństwo. Takie utwory jak "Nóż", "Vendetta" czy "Wojtek" pokolenia polskich gitarzystów są w stanie zagrać z zamkniętymi oczami. W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt, z których wszystkie osiągnęły status kultowych, i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia. Pogrążeni w żałobie fani zapamiętali ich jako wzorzec polskiego ostrego rocka. W 2008 roku Illusion pojawił się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!), na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze trochę poczekać. Udało się! Legenda okazała się jak najbardziej żywa, a wydaną w 2014 roku płytą "Opowieści" zespół zamknął usta wszystkim niedowiarkom.

Tomasz "Lipa" Lipnicki, wokalista zespołu, od zawsze w swoich tekstach sprzeciwia się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. Są to również hasła festiwalu, tym bardziej cieszy więc, że to właśnie Illusion otworzy tegoroczną imprezę.

– Przywitanie woodstockowej publiczności i pierwsze dźwięki ze sceny podczas koncertu otwierającego to muzyczne święto, a „mistrzem ceremonii” każdego roku jest zespół kultowy, którego obecność na Przystanku to wielkie wydarzenie dla uczestników imprezy. Tym razem będzie to Illusion i już wyobrażam sobie, jak wielu ludzi zelektryzuje ta wiadomość. Taki energetyczny początek to bardzo dobra zapowiedź całego festiwalu – zapowiada Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP i Przystanku Woodstock.

Występ legendy polskiego rocka na równie legendarnym festiwalu zostanie nagrany i opublikowany w formie koncertowego DVD. Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy też drugi zespół "Lipy". Lipali w rozszerzonym, czteroosobowym składzie wystąpi późnym wieczorem na Małej Scenie. Zagrają utwory z nowej, zaplanowanej na ten rok płyty i stare kawałki w nowym brzmieniu, bo wykonane w czterech.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także