Illusion prezentuje nowe singiel

/ 27 lutego, 2014

"Opowieści" to pierwsza od 16 lat studyjna płyta zespołu, który wraca na scenę w oryginalnym składzie: Tomasz "Lipa" Lipnicki – gitara i wokal, Paweł Herbasch – perkusja, Jerzy "Jerry" Rutkowski – gitara oraz Jarek Śmigiel – bas. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie zabrakło w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak "Nóż" czy "Vendetta".

Radiowej wersji nowego singla można posłuchać na oficjalnym kanale zespołu Illusion w serwisie YouTube:

Tomasz "Lipa" Lipnicki o nowej płycie:

"Opowieści" to dobra, spójna i koncepcyjna płyta. Wyjątkowa ze względu na historię jej powstania, na reaktywację zespołu ludzi, którzy dali z siebie tyle, ile potrafili. Czy to się udało? Słuchacz oceni.

Nagrania do nowego albumu były realizowane przez ponad sześć miesięcy w Studio DR w Wiśle. Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany (w tym statuetkami Grammy) Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, Rolling Stones, Nirvany, The Animals czy Foo Fighters. Dystrybucją albumu zajmie się warszawska Fonografika.

Lista utworów:

01. O trudzie wyboru
02. O iluzjach
03. O historii gatunku
04. O pracy nad sobą
05. Oddech
06. O przyszłości
07. O wartościach i prawdach wszelakich
08. O empatii
09.O pamięci po sobie

Płytę promuje trasa koncertowa, którą supportować będzie ukraińska grupa O.Torvald oraz polskie zespoły: The Colonists, Lecter i Magnificent Muttley. Trasa obejmie 11 miast.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także