Imagine Dragons na koncercie w Polsce

/ 29 kwietnia, 2015

Utworzony w 2009 roku zespół Imagine Dragons w składzie Dan Reynolds, gitarzysta Wayne Sermon, basista Ben McKee oraz perkusista Daniel Platzman zagra swój pierwszy, oczekiwany koncert w Polsce.

Debiutancki album "Night Visions" (wydany w 2012 roku) był mocnym krokiem na drodze do gwiazd – zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard Top 200 Albums, sprzedał się w blisko 4 milionach kopii na całym świecie i uplasował się na 1. miejscu Spotify Worldwide 2013.

Singiel "Radioactive" pochodzący z tego krążka pokrył się 9-krotnie platyną, podbił 1. miejsce listy Billboard Rock i w 2014 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii "Best Rock Performance".

W lutym 2015 roku wydany został drugi album "Smoke + Mirrors". Niezwykle widoczne jest na nim jak Imagine Dragons wykorzystuje szaloną energię z życia na trasie, aby tchnąć w muzykę zarówno surowe napięcie, jak i niezwykłą wrażliwość. Wartym podkreślenia jest, że silna chęć tworzenia ryzykownej w brzmieniu, ale bezwstydnie szczerej muzyki pozostaje dla Imagine Dragons niezmienna od początku istnienia zespołu.

Muzycy pojawią się w łódzkiej Atlas Arenie 2 lutego 2016 roku (informacje na temat biletów TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także