Immortal bez Abbatha pracuje nad nowym albumem

/ 16 sierpnia, 2015

Gitarzysta i współzałożyciel Immortal Harald „Demonaz” Nævdal oraz perkusista Reidar „Horgh” Horghagen nie poddają się po odejściu frontmana. Wokalista Olve „Abbath” Eikemo opuścił Immortal w marcu 2015 roku. Wcześniej, w październiku 2014 roku, chciał nieładnie wyrugać kolegów z zespołu i bez poinformowania ich złożył wniosek do sądu o rejestrację marki „Immortal”. Gdy się o tym dowiedzieli i zatrudnili swojego prawnika, opuścił szeregi zespołu.

Sprawa zakończyła się 21 lipca 2015 roku – Abbath nie dostał wyłączności na nazwę, a Demonaz i Horgh mogą kontynuować granie pod tym szyldem. I właśnie ogłosili, że właśnie to zamierzają zrobić.

Immortal nigdy się nie zatrzyma, zakończyliśmy właśnie drugi proces sądowy i dopiero teraz możemy poinformować media. Immortal to coś więcej niż tylko zespół i coś więcej niż pewna forma muzyki. Odejście jednego członka nie może tego nie zmienić, nie ma mowy. Będzie kontynuować to, w co wierzymy, moc „Blashyrkha” będzie żyć.

Muzycy zdradzili przy okazji tytuły kilku nowych utworów: „Northern Chaos Gods”, „Called to Ice” i „Blacker of Worlds”. Więcej informacji już wkrótce!

Były frontman grupy, Olve „Abbath” Eikemo, tymczasem dobrał sobie dwóch nowych muzyków i koncertuje. Podczas występów jako Abbath wykonuje sporo utworów Immortal .

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także