Impact Festival: Aerosmith w doskonałej formie!

/ 13 czerwca, 2014

Muzycy z Aerosmith nie mieli wczoraj łatwego zadania. Musieli zmierzyć się z publicznością, która jeszcze nie ochłonęła po znakomitym występie Black Sabbath, który w tym samym miejscu odbył się zaledwie 24 godziny wcześniej. Zadanie słynnym muzykom ułatwili panowie z Alter Bridge, którzy w znakomitym stylu rozgrzali publiczności i pozwolili zapomnieć o niedawnych wyczynach Ozzy'ego i spółki.

Koncert Aerosmith zaskakiwał na wielu poziomach. Jedni nie mogli oderwać wzroku od wąsów Stevena Tylera, a jeszcze inni zahipnotyzowani wsłuchiwali się w gitarowe solówki Perry'ego. O tym wszystkim pisze nasz człowiek, który podziwiał wczorajszy koncert w Atlas Arenie – Łukasz Wewiór:

Aerosmith grają już ponad 40 lat, sam słucham ich od ponad 20, widziałem wiele rejestracji ich występów, na żywca zobaczyłem ich w Pradze 4 lata temu, a muszę przyznać że koncert w Łodzi zaskoczył mnie niejednokrotnie. Jeszcze nie ochłonąłem, więc będę rzucał hasłami: wąsy Tylera, solówki Perry'ego stojącego na fortepianie, wspomnienie dziadka Polaka, cycki Dody, Home Tonight … A poza tym sprawdzona hardrockowa artyleria: Dude Looks Like A Lady, Love In An Elevator, Livin' On The Edge, Sweet Emotion, Toys In The Attic, Eat The Rich z siarczystym beknięciem radującym tysiące rockowych serc już na samym początku koncertu. Forma, show, repertuar – same znakomitości! 

Naszą galerię zdjęć z koncertu Aerosmith możecie znaleźć TUTAJ.

Oznacza to mniej więcej tyle, że tegoroczny Impact Festival był wydarzeniem niezwykłym. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zaprezentowały się zespoły klasowe, o których występach nie zapomnimy zbyt szybko.

Utwory zaprezentowane przez Aerosmith podczas Impact Festival 2014:

Eat the Rich
Love in an Elevator
Cryin'
Oh Yeah
Jaded
Livin' on the Edge
Last Child
Rag Doll
Freedom Fighter
Same Old Song and Dance
Toys in the Attic
Janie's Got a Gun
I Don't Want to Miss a Thing
No More No More
Come Together  (cover The Beatles)
Dude (Looks Like a Lady)
Walk This Way

Bis:
Dream On
Sweet Emotion

Garść Waszych komentarzy, które umieściliście na naszym Facebooku już po koncercie:

Magda: Alter Bridge – mój pierwszy koncert – nieziemski! A Aerosmith? Niezwykłe show, idealnie w każdym calu! Nigdy się tak dobrze nie bawiłam!

Maciek: Aerosmith udowodnili klasę rock n'roll'a!!! Szacun!!!

Sławek: Aerosmith dali świetny koncert!

No i jeszcze amatorskie nagranie z wczorajszego koncertu:

mg | fot. Grzesiek Kszczotek

KOMENTARZE

Przeczytaj także