Impact Festival: Black Sabbath zagrał w łódzkiej Atlas Arenie

/ 12 czerwca, 2014

Wiadomo było od wielu miesięcy, że 11 czerwca będzie dniem wyjątkowym dla wszystkich fanów mocnego uderzenia. Tego dnia w łódzkiej Atlas Arenie miały zaprezentować się chodzące legendy sceny rockowej – panowie z Black Sabbath. Ci, którzy obawiali się o formę wokalną Ozzy'ego Osbourne'a mogli odetchnąć z ulgą…

Koncert rozpoczął się kilka minut przed godziną 21. Wcześniej na scenie pojawili się muzycy z Reignwolf, którzy zaprezentowali kilka ciekawych kawałków, ale chyba zdawali sobie sprawę, że przerzedzony jeszcze nieco tłum czeka na gwiazdę wieczoru. Zagrali, podziękowali i oddali miejsce starszym. Krzyk Ozzy'ego – jeszcze zza kurtyny – zabrzmiał kilka minut wcześniej, niż poinformowali organizatorzy. Książe Ciemności nie zwracał na to jednak uwagi i szybko poruszył tłum zebrany w hali. Gdy koncert się rozkręcił – arena była pełna, a kilkanaście tysięcy gardeł krzyczało na zmianę "Black Sabbath" i "Ozzy". Pomogło.

Muzycy zaczęli grać, a na początku zabrzmiał utwór "War Pigs", później "Into the Void". Jasne stało się, że Ozzy Osbourne jest w znakomitej formie wokalnej. Śpiewał, krzyczał, zagadywał publiczność. Był również w niezłej formie fizycznej – trochę pobiegał, pierwsze rzędy oblewał wodą i dobrze się bawił. Ze sceny słychać było klasyczne kawałki jak "N.I.B.", "Black Sabbath", "Iron Man" przeplatane z nowościami – "End of the Beginning" czy "God is Dead?". Wszystko jednak zagrane perfekcyjnie przez niezawodnego Tonny'ego Iommiego. Trzeba też przyznać, że świetnie w roli perkusisty spisał się Tommy Clufetos. Każdy, kto widział jego perkusyjne solo wie o czym mowa. Geezer Butler jak zawsze spokojny na scenie z ogromną precyzją wykonywał swoje zadanie. I to w całości stworzyło nam show, którego Atlas Arena nie zapomni przez długie lata. Panowie byli w formie i doskonałym nastroju. Jako bis zabrzmiał utwór "Paranoid", co było doskonałym podsumowaniem tego wieczoru.

Więcej zdjęć z koncertu znajdziecie TUTAJ.

Lista utworów zagranych przez Black Sabbath:

War Pigs
Into the Void
Under the Sun/Every Day Comes and Goes
Snowblind
Age of Reason
Black Sabbath
Behind the Wall of Sleep
N.I.B.
End of the Beginning
Fairies Wear Boots
Rat Salad
Iron Man
God Is Dead?
Dirty Women
Children of the Grave
 
Bis:
Paranoid

Amatorski filmik wykonany podczas koncertu:

Już dziś fani rocka mają kolejne święto – w związku z Impact Festival na scenie pojawią się grupy Aerosmith i Alter Bridge. Będzie się działo! 

mg | fot. Grzesiek Kszczotek

KOMENTARZE

Przeczytaj także