Dave Lombardo znalazł nowy zespół

/ 12 czerwca, 2014

Dave Lombardo rozstał się z zespołem Slayer w ubiegłym roku. Przez ostatnie miesiące perkusista pomagał przy niektórych projektach, jednak zwykle na zasadzie jednorazowego pobytu w studiu nagraniowym czy na scenie. Teraz zaangażował się znacznie bardziej – został członkiem zespołu Amen, który obecnie przygotowuje nowy album. Produkcją krążka ma zająć się sam Ross Robinson, który współpracował między innymi z Sepulturą i Korn.

Perkusista nie ukrywa, że jest dumny, iż stanie się częścią tego przedsięwzięcia:

Jestem niezwykle dumny, że zostałem poproszony o dołączenie do tego projektu, który współtworzą Casey Chaos i Ross Robinson. Moja przygoda z thrashem zaczęła się od miłości do punku. Mam wiele wspomnień związanych z tym ważnym dla mnie gatunkiem muzycznym.

Casey Chaos, który już wcześniej współpracował z Lombardo, nie ukrywa, iż jest niezwykle zadowolony z takiego obrotu spraw. Jest przekonany, że popularny perkusista wniesie na nowy album "wiele energii i agresji".

Zespół Amen tworzą obecnie – poza wspomnianymi wcześniej muzykami – John Fahnestock, Duke Decter i John King. Nowy album zespołu ma zostać opublikowany jeszcze w tym roku. Dyskografię amerykańskiej formacji zamyka płyta "Death Before Musick", która trafiła do sprzedaży w 2004 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także