Iron Maiden ujawnił szczegóły nowej płyty

/ 18 czerwca, 2015

Nowa płyta Iron Maiden nazywać się będzie „The Book of Souls” i ukaże się 4 września 2015 roku. Zawierać będzie 11 utworów i trwać będzie aż 92 minuty. Będzie to pierwszy podwójny studyjny album w historii zespołu.

Współautor większości – bo aż siedmiu – kompozycji, basista Steve Harris opowiada o procesie tworzenia najnowszego krążka:

Podeszliśmy do tej płyty inaczej niż do poprzednich. Wiele utworów napisanych zostało, gdy byliśmy w studiu, mieliśmy próby i od razu, gdy były jeszcze świeże, nagrywaliśmy je. Myślę, że tę natychmiastowość naprawdę słychać, niemal można poczuć, jakby były grane na żywo.

Za dwa utwory w całości odpowiada wokalista Bruce Dickinson. On również jest podekscytowany płytą „The Book of Souls”.

Fantastycznie się bawiliśmy podczas jej tworzenia. Zaczęliśmy nad nią pracować pod koniec lata 2014 roku i nagrywaliśmy ją w Guillame Tell Studios w Paryżu, gdzie wcześniej, w 2000 roku, rejestrowaliśmy „Brave New World”. Z tym studiem wiążą się wyjątkowe wspomnienia. Z zadowoleniem odkryliśmy to samo magiczne brzmienie i tamto uderzenie! Błyskawicznie poczuliśmy się jak u siebie w domu, pomysły zaczęły na nas spływać.

Muzycy nie mogą się doczekać, aż fani usłyszą ich najnowsze nagrania i ruszą z nimi w trasę.

Płyta została nagrana jeszcze przed wykryciem u wokalisty guza nowotworowego na języku. Gdy w tym roku frontman wrócił do zdrowia, Iron Maiden – jak obiecał – wrócił do prac nad następcą albumu „The Final Frontier”. Producent Kevin „Caveman” Shirley nadał mu ostatnie szlify, a muzycy, którzy wcześniej chcieli mieć pewność, że z Brucem będzie wszystko w porządku i że na pewno będzie miał siłę zaangażować się w promocję wydawnictwa, w końcu mogli ustalić datę jego premiery.  

Tracklista „The Book of Souls”:

Dysk 1

1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28

2. Speed of Light (Smith/ Dickinson) 5:01

3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37

4. The Red and The Black (Harris) 13:33

5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52

6. The Book of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Dysk 2

7. Death or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

8. Shadows of The Valley (Gers/ Harris) 7:32

9. Tears of a Clown (Smith/ Harris) 4:59

10. The Man of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28

11. Empire of the Clouds (Dickinson) 18:01

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także