Lindemann: Nigdy już nie będzie Led Zeppelin czy Black Sabbath

/ 18 czerwca, 2015

Till Lindemann o kondycji współczesnego rocka i metalu nie chce mówić dużo. Portalowi rocksverige.se również powiedział niewiele, ale dobitnie.

Jedyną rzeczą, którą mogę powiedzieć jest to, że nie chciałbym w dzisiejszych czasach zakładać zespołu. Nie da się z tego wyżyć. Wytwórnie muzyczne nie dają ci szansy, nie jest tak, jak kiedyś, gdy przychodzili i mówili „Macie tutaj stos pieniędzy. Nagrajcie coś dobrego!”.

Jego zdaniem muzyka dziś tworzona jest produkowana szybko, domowymi sposobami i przy niskim budżecie. Nowe osoby w branży nie mają szans. No, poza jednym wyjątkiem…

DJ-e. Wykształciła się nowa, współczesna kultura didżejska, np. Skrillex i podobni. W muzyce nastąpiła ogromna zmiana jakościowa i gust muzyczny jest zupełnie inny. Już nigdy nie zobaczymy takich zespołów jak Led Zeppelin czy Black Sabbath. To koniec.

Wypowiedź frontmana Rammsteina koresponduje z niedawnym twierdzeniem wokalisty Judas Priest. O ile Till Lindemann pewnie wygłasza swoje zdanie, o tyle Rob Halford ciągle pyta: czy zobaczymy jeszcze kogoś pokroju Ozzy’ego Osbourne’a czy Axla Rose’a? Według niego problemem nie są dobre zespoły, lecz prawdziwe osobistości na rockowej sceny.

Któraś z tych opinii jest Wam bliska?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także