Iron Maiden w Polsce – przeżyjmy to jeszcze raz

/ 5 lipca, 2013

Pewne było, że występy zespołu Iron Maiden będą wyjątkowe. Jest tak zawsze, gdy formacja występuje w naszym kraju. W tym roku fani mieli okazję zobaczyć brytyjskich muzyków dwukrotnie – dwa dni temu w Łodzi i wczoraj w Gdańsku. Bilety wyprzedały się na wiele dni przed koncertami, co najlepiej pokazuje, jaką popularnością cieszy się u nas formacja Iron Maiden.

Na obu koncertach muzycy zagrali ten sam zestaw piosenek. Były to głównie utwory znane i lubiane:

Moonchild
Can I Play with Madness
The Prisoner
2 Minutes to Midnight
Afraid to Shoot Strangers
The Trooper
The Number of the Beast
Phantom of the Opera
Run to the Hills
Wasted Years
Seventh Son of a Seventh Son
The Clairvoyant
Fear of the Dark
Iron Maiden
 
Bis:
Aces High
The Evil That Men Do
Running Free

Już po koncercie Wasze opinie były bardzo optymistyczne, choć pojawiły się minimalne zgrzyty (wypowiedzy z serwisu Facebook).

Agnieszka Kaszowska:

W Atlas Arenie rozbrzmiał kawał dobrej i prawdziwej muzyki. Mimo wcześniej wspomnianych niedociągnięć z nagłośnieniem, chłopaki roznieśli scenę. Usłyszeć i zobaczyć ten legendarny zespół na żywo, to coś niesamowitego. Setlista na plus. Eddie również nie zawiódł. Zdarte gardło i ból wszystkich mięśni po takim koncercie — coś pięknego. UP THE IRONS!!! Do zobaczenia, mam nadzieję, niedługo. ; )

Agata Olewińska:

Koncert moim zdaniem wypadł świetnie choć pod koniec koncertu z nagłośnieniem już było kiepsko. Panowie w świetnej formie, byłam bardzo mile zaskoczona Setlistą i wykonaniem na żywo, bo obawiałam się że będzie gorzej, a jednak, prócz nagłośnienia nie było na co narzekać. Bardzo mi się podobało tym bardziej że był to mój pierwszy koncert i do tego mojego ulubionego zespołu.

Jakub Małuch, który obejrzał oba koncerty:

W Gdańsku koncert był minimalnie lepszy niż ten z Łodzi. Po prostu nie było malutkich wpadek, dlatego minimalnie lepszy. Jednak w Łodzi Seventh Son był troszkę lepszy, czułem większą głębie i emocje. Tylko żałować, że nie dziś nie ma następnego koncertu w Polsce:)

Jak to zwykle bywa po takich wydarzeniach, w sieci nie brakuje amatorskich filmików nagranych przez fanów, którzy chcieli uwiecznić te niepowtarzalne chwile:

(udostępnione przez Rockville.pl)

Po tych niepowtarzalnych koncertach nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na kolejne występy Iron Maiden w naszym kraju. Oby jak najszybciej!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także