Peter Gabriel przygotuje muzykę do filmu "Words With Gods"

/ 5 lipca, 2013

Peter Gabriel będzie odpowiedzialny za napisanie muzyki do projektu filmowego zatytułowanego "Words With Gods". Nie będzie to film w klasycznym tego słowa znaczeniu, ponieważ na całe wydawnictwo złoży się dziewięć nowel, które będą podejmowały tematy religii. Produkcją zajmą się Guillermo Arriaga i Alex Garcia.

Peter Gabriel będzie mógł stworzyć muzykę dla wielkich reżyserskich indywidualności. Stworzeniem poszczególnych elementów składowych "Words With Gods" zajęli się m.in. Bahman Ghobadi, Emir Kusturica, Mira Nair, Hideo Nakata, José Padilha, Warwick Thornton, czy Álex de la Iglesia. Premiera filmu w przyszłym roku.

Słynny muzyk zdecydował się wesprzeć ten filmowy projekt, mimo że sam nie publikuje zbyt regularnie. Jego ostatnim albumem, na którym pojawił się premierowy materiał, jest "Up" z 2002 roku. Później opublikował płytę "Scratch My Back" (2010 rok), na której znalazło się dwanaście coverów; ostatnio natomiast, bo dwa lata temu, światło dzienne ujrzał album "New Blood", na którym znalazły się orkiestrowe aranżacje największych przebojów Gabriela

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także